KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534120
*
nr 1453 4120
Eric With
(1916-2000), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på pannå, 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Eric With, svensk målare och tecknare född 1916, död 2000.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2022
kl 19:17:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 18:47:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric with komposition olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:36
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:41
-
3033 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:57
*
Eric With
Eric With, svensk målare och tecknare född 1916, död 2000.
nr 1453 4120
Eric With
(1916-2000), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på pannå, 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Eric With, svensk målare och tecknare född 1916, död 2000.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 18:47:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric with komposition olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:00 -
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:36
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:41 -
3033 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:57